Auto jak z myjni w domowych warunkach

cleaning-1837333_1280

„Twoje auto wygląda jak z salonu” – jest to dość popularne określenie, które słyszymy najczęściej po powrocie z myjni samochodowej. A może zastanawiałeś się, czy uzyskanie takiego efektu jest możliwe w warunkach domowych? Dbanie o auto w domu jest coraz łatwiejsze, a wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych środków chemicznych.

Chemia jak w myjni samochodowej
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jakich miejscach zaopatrują się profesjonalne myjnie samochodowe? Nie jest bowiem tajemnicą, że używają one środków chemicznych. To właśnie dzięki specjalistycznym szamponom przemysłowym oraz innym podobnym środkom czystości wszystkie zanieczyszczenia schodzą z naszej karoserii w mgnieniu oka. Od niedawna, chemia samochodowa tego typu jest dostępna również dla zwykłego konsumenta. Jak to możliwe? Dzięki rozwojowi handlu internetowego. Producenci i dystrybutorzy przemysłowych środków czystości do aut zaczęli prowadzić również sprzedaż detaliczną. Oprócz dużych opakowań swoich produktów wprowadzili jedynie ich odpowiedniki w mniejszych pojemnikach. Ta sama chemia do myjni występuje nie tylko w dużym, 25 litrowym opakowaniu. Wykonując zaledwie kilka kliknięć możemy zamówić najlepsze środki do czyszczenia samochodu w dobrej cenie.

Czy chemia do myjni nie jest bardziej toksyczna?
To pytanie zadaje wielu klientów zainteresowanych zakupem właśnie takich produktów. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta i konkretna: nie. Przemysłowo stosowane środki czystości muszą bowiem spełniać te same restrykcyjne normy, którym podlega zwykła chemia gospodarcza. Przepisy mówią o dopuszczalnych stężeniach substancji czynnych, wpływie na środowisko czy bezpiecznym przechowywaniu konkretnych produktów. Ważne jest jednak, aby odpowiednio czytać etykiety. To właśnie na nich jest napisane, w jaki sposób powinniśmy użytkować konkretne wyroby. Bardzo często jest tak, że chemia warsztatowa jest znacznie mniej rozcieńczona (stężenie substancji czynnej jest większe). Dla nas oznacza to tylko tyle, że w tej samej cenie zyskujemy bardziej wydajny produkt. Wszystkie środki chemiczne w domu czy mieszkaniu powinniśmy trzymać z dala od dzieci. Dotyczy to zarówno tych środków kupionych w osiedlowym sklepiku, jak i w sklepie internetowym dla właścicieli dużych myjni samochodowych.

Bardzo trafne jest więc stwierdzenie, że kupowanie chemicznych środków czyszczących takich, jakie używane są w przemyśle, może dać nam oszczędność i większą skuteczność. Warto więc rozważyć skorzystanie z oferty takich sklepów internetowych, nie tylko ze względu na stosunkowo niską cenę i wysoką jakość, ale również dlatego, że w ich asortymencie coraz większą popularność zyskują produkty ekologiczne.

0 odpowiedzi

Zostaw Odpowiedź

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się pozostawić własnej opini

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *