Środki chemiczne do czyszczenia szyb samochodowych

car-1836574_1280

Utrzymanie w czystości i konwersacja szyb samochodowych stanowi nie lada wyzwanie. Przede wszystkim dlatego, że do większości z nich mamy utrudniony dostęp. Z pewnością niejednokrotnie spotkaliście się z sytuacją, kiedy po długim i żmudnym procesie czyszczenia szklanych tafli okazywało się, że wciąż widnieją na nich zacieki lub plamy. W jaki sposób zapobiegać temu zjawisku?

Odpowiednio dobrane środki chemiczne
Warto zauważyć, że większość z nas podczas czyszczenia szyb swojego auta sięga po zwykły płyn do mycia okien znaleziony w szafce łazienkowej. Czy jest to odpowiedni wybór? Można na ten temat spekulować bardzo długo. Warto jednak zauważyć, że niejednokrotnie nie jesteśmy zadowoleni z efektu osiągniętego przy pomocy tych preparatów. Nie zastąpią one bowiem takich środków czyszczących, jak profesjonalna chemia do samochodów. Ma na to wpływ ich skład chemiczny. Najczęściej są one wykonane na bazie alkoholu, który bardzo szybko odparowuje, przez co zanim zdążymy dotrzeć do każdego zakamarka, płyn zdąży się już ulotnić. Detergenty do mycia szyb samochodowych – nawet te ekologiczne – zwykle utrzymują się dłużej na powierzchni przezroczystego materiału i są po prostu skuteczniejsze. Chemia do samochodów usuwa bowiem ślady po owadach, a nawet tłuste zabrudzenia z oleju, smarów czy benzyny.

Nie tylko chemia ma znaczenie
Ogromny wpływ na uzyskaną przejrzystość szyby ma nie tylko stosowana chemia do mycia samochodów, ale również to, czym ją czyścimy. Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę uwagi na dobór odpowiedniej szmatki, którą będziemy wykorzystywać tylko do tego zabiegu. Doskonale sprawdzają się ściereczki wykonane z mikrofibry. Jest to bardzo chłonny i zarazem delikatny materiał. Nie pozostawia on smug ani kłaczków na czyszczonej powierzchni. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest również to, że ściereczki wykonane z mikrofibry nie rozmazują brudu tylko go zbierają. Dzięki temu znacznie szybciej uzyskamy odpowiedni, zadowalający nas efekt.

Czyste szyby to nie tylko szkło
Wiele osób podejmujących się czyszczenia szyb w swoim aucie zapomina o tym, że nie tylko przezroczysta tafla wymaga mycia. Bardzo dużo kurzu i innych zabrudzeń zbiera się bowiem w uszczelkach i na wycieraczkach. Jeżeli zapomnimy o ich czyszczeniu to może się okazać, że cała nasza praca pójdzie na marne. Dlaczego? Ponieważ kiedy tylko opuścimy szybę lub włączymy wycieraczki pojawią się brudne smugi. Warto więc cały proces czyszczenia i mycia zacząć właśnie od pozbycia się brudu z gumowych uszczelek i wycieraczek.

Podczas sprzątania warto pamiętać o wszystkich trzech rzeczach – doborze odpowiedniego środka chemicznego, wysokiej jakości ściereczki i przede wszystkim odpowiedniego wyczyszczenia uszczelek i wycieraczek. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się przejrzystością szyb w naszym aucie przez bardzo długi czas.

0 odpowiedzi

Zostaw Odpowiedź

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się pozostawić własnej opini

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *